Porażka z Mistrzyniami...
ts 26.09.2010

W pierwszym meczu sezonu w rozgrywkach Ekstraklasy drużyna MKS Magellan Jedynka Łódź przegrała 0:3 z KTS Tarnobrzeg. We wczorajszym meczu siedemnastokrotne mistrzynie Polski  w składzie z dwiema Chinkami, udzieliły surowej lekcji naszej młodej drużynie. Każda zawodniczka  tarnobrzeskiego teamu to m. in. reprezentantki Polski, mają na koncie także indywidualne tytuły mistrzyń kraju. Zespół MKS-u złożony z nastolatek gra w Ekstraklasie głównie ze wzgledów szkoleniowych, choć momentami jest to bolesna edukacja, szczególnie gdy trzeba sprostać zawodniczkom  z czołówki Europy, takim jak LiQian czy Xu Jie. Miejmy nadzieję, że w przyszłości te lekcje zaprocentują, a kibice będą wspierać naszą młodą drużynę w tej nadzwyczaj trudnej misji.  Zapis gier: Beata Adamaszek - Xu Jie 0:3 (-7,-4,-3); Katarzyna Ślifirczyk - Li Qian 0:3 (-1,-4,-1); Paulina Nowacka - Kinga Stefańska 0:3 (-1,-13,-4).