Podsumowanie sezonu...
ts 20.08.2010

Zakończył się sezon 2009/2010. Czas na krótkie posumowanie sportowych dokonań zawodników MKS-u. Nasze najlepsze  osiągnięcia minionego sezonu to awans do Ekstraklasy drużyny kobiet i dwa brązowe medale Katarzyny Slifirczyk w Mistrzostwach Polski juniorek.
Rozgrywki ligowe:
- awans do Ekstraklsy wywalczyła pierwsza drużyna kobiet w składzie Katarzyna Ślifirczyk, Iwona Kuszaj, Natalia Górak, Anna Wosik, Sandra Kaczyńska, Magdalena Kurzawa.
- II miejsece w II lidze kobiet zajął drugi zespół MKS-u w składzie M.Kurzawa, S.Kaczyńska, Natalia Ługowska, Izabella Marciniak, Dagmara Andruszkiewicz, Agnieszka Ługowska.
- IV miejsce w II lidze mężczyzn zdobyła drużyna w składzie Bartek Dulęba, Łukasz Bobrowski, Daniel Świerczyński, Rafał Szyszka, Kamil Szyszka, Michał Kulawiński.
- na III i VII miejscu w IV lidze sklasyfikowano drugi i trzeci zespół Jedynki. Skład drugiego zespołu to Przemysław Kaczmarek, Kamil Szyszka, Daniel Frątczak, Michał Kulawiński, Przemysław Rybikowski, Kacper Jarosik, Jan Zimny. W trzecim składzie występowali Robert Skiba, Oskar Marchwicki, Szymon Kunert, Dominik Pertkiewicz, Dawid Dubiela, Artur Ługowski, Jarosław Ługowski.
Zawody indywidualne:
- Mistrzostwa Polski Juniorów/ek (Lidzbark Warmiński 13-16.05.2010), 2 brazowe medale zdobyła Kasia Ślifirczyk (w deblu z P.Nowacką i w mikście z J.Dorocińskim). W grze pojedynczej Kasia ukończyła turniej na m.9-12. W turnieju druż. dziewczęta załęły m.5-8 (Ślifirczyk, Kurzawa), a chłpocy m.13-16 (R.Szyszka, K.Szyszka, M.Kulawiński, D.Frątczak).
- Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (Ostróda 26-28.03.2010), Dobry występ Ani Wosik, która w grze podwójnej (w parze z Wojdyłą) dotarła do ćwierćfinału, a w singu zajęła m. 13-16.
- W Mistrzostwach Województwa w kategorii seniorów, młodzieżowców i juniorów nasi reprezentanci zdobyli 15 medali, w tym 9  złotych.
Klasyfikacje po sezonie 2009/2010:
W "8" województwa z MKS-u sklasyfikowano:
- seniorki: 1.K.Ślifirczyk, 2-3.M.Kurzawa i A.Wosik, 5.S.Kaczyńska
- seniorzy: 7.B.Dulęba
- juniorki: 1.K.Ślifirczyk, 3.M.Kurzawa, 8.N.Ługowska
- juniorzy: 3.R.Szyszka
Polski Związek Tenisa Stołowego sklasyfikował Nasz Klub w Polsce na miejscu 15-tym (sklas. 548 klubów)
W kasyfikacji Ministerstwa Sportu zajęliśmy miejsce 20 (na 209 sklas.). W obydwu klasyfikacjach zajeliśy I miejsce w Województwie Łódzkim.