Po i przed...
ts 11.01.2009

Nasze ligowe drużyny w grudniu zakończyły I rundę, w zawodach indywidualnych zakończył się też II cykl MTK/WTK/OTK. Zanim  na  dobre rozkręci się druga część sezonu 2008/09, warto podsumować krótko co wydarzyło się w ostatnich czterech miesiącach 2008 r.
*W I lidze zespół żeński wygrał pięć meczy, jeden zremisował, trzy przegrał, na koniec rundy sklasyfikowany na 5 miejscu w stawce 10 drużyn. Jak na beniaminka w tak młodym składzie to dobry wynik. Najciekawsze mecze rundy to zwycięstwo w Krośnie 6:4 i mimo porażki 4:6, spotkanie z Gorcami Nowy Targ. Brawa się należą w szczególności  najskuteczniejszej zawodniczce w lidze, Kasi Ślifirczyk. Wygrała  15  gier na 18 rozegranych. Ania Wosik zanotowała 12 zwycięstw, to też dobry wynik gdy się ma na uwadze,  że to  Jej  pierwszy sezon na tym poziomie rozgrywek. Natalia Górak 9 gier na plus, 9 na minus. Ponadto punktowały dla zespołu Sandra Kaczyńska (5 zw.), Joanna Kleczewska (2 zw.), która wspierała drużynę w kluczowych momentach m.in w meczu w Krośnie, jedno spotkanie zagrała Magdalena Kurzawa (1 zw.). Osobny rozdział to pojedynki deblowe, ...w każdym razie tu jest jeszcze sporo do zrobienia. W sumie wygraliśmy 7 gier deblowych z 18-tu, próbowano różnych  zestawień( 5 kombinacji). Najskuteczniej w tych ustawieniach prezentowała się Natalia mając udział w 5 zw., oraz Siula w 4zw.
*W II lidze rezerwy Pań zajęły 3 miejsce wśród 12 drużyn, odniosły dziewięć zwycięstw (w tym niespodziewanie z Moszczenicą), oraz dwie porażki (w tym dość przykrą z AZS Kielce 1:9). Magdalena Kurzawa i Ewa Napióra wygrały po 16 pojedynków, Joanna Wlaźlak 8 zwycięstw, Iza Marciniak 7 gier wygranych, po 3 zwycięstwa dorzuciły Ania i Sandra (gościnie zagrały w 2 meczach), 1 zw. Agnieszka Ługowska, po dość długiej przerwie naszą drużynę wsparły Marta Ziętara (2 zwycięstwa) i Daria Dudkiewicz (4 zw.). W grach podwójnych 15 zwycięstw 7 porażek. Najwięcej pojedynków (5) wygrała para Kurzawa/Napióra.
* Mimo istotnych zmian kadrowych w drużynie Jedynki, w II ligowych zmaganiach mężczyzn nadal jesteśmy w czołówce. Po pierwszej rundzie jesteśmy na 2 miejscu, nasz bilans to 9 zw. 1 remis, 1 porażka (z liderem rozgrywek, Stomilem). Liderem drużyny został najmłodszy zawodnik, jeszcze junior Bartek Dulęba. Odniósł 19 zwycięstw (tylko 1 porażka), pokonując wielu wyżej dotychczas notowanych rywali. Dla drużyny punktowali także Marek Winnicki (16 zw.), Łukasz Bobrowski (15 zw.), Daniel Świerczyński (8 zw.), Sebastian Tomaszak (3 zw.), Michał Czechowski (1 zw.). W rywalizacji deblowej 12 wygranych, 8 przegranych, najskuteczniejsi Marek i Łukasz - 7 zwyciestw.
*W IV lidze w tym sezonie grały nasze dwie męskie drużyny. Obydwie po pierwszej rundzie na IV miejscu w swoich grupach. W grupie "A" MKS Jedynka II miała bilans: 5 zw., 1 r., 3 por., indywidualnie najskuteczniej zaprezentował się Michał Kulawiński - 20 zw., tuż za mim Robert Skiba - 19 zw., Szymon Kunert wygrał 12 gier, Oskar Marchwicki 9 gier, natomiast Dominik Pertkiewicz 6 gier. W grach podwójnych 10 zwycięstw i 8 porażek, debel Szymon i Robert pięciokrotnie byli lepsi o rywali. W grupie "B", gdzie było tylko 8 zespołów, "Nasi" wygrali cztery meczy, trzy przegrali. Indywidualnie 11 zw. Jacek Dubiela, po 8 zw. Kacper Jarosik, Jasiu Zimny, 7 zw. Michał Czechowski, 4 zw. Zbyszek Marciniak, 1zw. Dawid Dubiela. W statsystyce gier podwójnych 9 zw. 5 por., po 3 wygrane zanotowali Przemek z Jasiem i Kacper z Michałem.
*W turniejach indywidualnych najskuteczniej prezentują się nasze juniorki i seniorki, sklasyfikowane na m. 1-3 listy wojewódzkiej. Na poziomie ogólnopolskim w klasyfikacji juniorek na wyskim 3 miejscu plasuje się Kasia Ślifirczyk, która za wyniki w pierwszej części sezonu (m.in. brązowy medal ME kadetek) została uhonorowana nagrodą Prezydenta miasta Łodzi.
*Warto wspomnieć, że po raz VIII zorganizowaliśmy Ogólnopolski Turniej "Łódzka Gwiazdka". Wszystkim, którzy pomagali przy organizacji zawodów należą się wielkie brawa !!!