Jedynka bliżej awansu...
pi 12.05.2008

W rozegranym wczoraj pierwszym spotkaniu barażowym o wejście do I ligi Pań, zawodniczki z Jedynki pokonały na wyjeździe LUKS Skrzyszów 6:4.

Cieszy dobra postawa całej drużyny. Szczególne gratulacje należą się Magdzie Długołęckiej, która w 4 setach rozprawiła się z doświadczoną Jolantą Szatko-Nowak. Mało brakowało, a sztuka ta udałaby się również Ani Wosik. Przy stanie 2:2 i prowadzeniu Ani 5:1 w secie piątym, Szatko wzięła czas. Przegrała jednak kolejny punkt i zanosiło się na niemałą niespodziankę. Jednak w końcówce seta to Ania słabo odbierała serwis i popełniła więcej błędów. Partia zakończyła się wygraną zawodniczki ze Skrzyszowa, a nam pozostał lekki niedosyt. Brawa jednak dla Ani Wosik za naprawdę dobre spotkanie. Tego dnia młoda zawodniczka Jedynki była w naprawdę niezłej dyspozycji, co potwierdziła wygraną 3:1 z grającą bardzo nieprzyjemnym stylem Dziedzic.

Bardzo dobrze zaprezentowała się również łódzka para deblowa ze stołu pierwszego. Magda Długołęcka i Asia Kleczewska nie miały żadnych problemów z pokonaniem pary Szatko-Nowak/ Namysł. Tylko w drugim secie łodzianki napotkały na opór ze strony przeciwniczek, co sprawiło, że gra była wyrównana. Set pierwszy i trzeci to zupełna dominacja pary z Łodzi. Gdyby pokusić się o podsumowanie meczu w jednym zdaniu, należałoby chyba napisać, że zawodniczki Jedynki wygrywały pewnie i wysoko, przegrywały zaś po bardzo wyrównanych pojedynkach. Na poparcie tych słów statystyka setów – 24:14 na korzyść łodzianek. Taki wynik zdarza się rzadko. Miejmy nadzieję, że to dobry prognostyk przed rewanżowym meczem, który rozegrany zostanie w Łodzi.

Wyniki poszczególnych pojedynków (w kolejności rozgrywania):
Szatko-Nowak – Długołęcka 1:3 (-8, 8, -13, -7)
Górka – Wlaźlak 3:1 (-10, 11, 3, 7)
Dziedzic – Wosik 1:3 (13, -18, -8, -3)
Namysł – Kaczyńska 0:3 (-9, -8, -6)
Szatko-Nowak/ Namysł – Długołęcka/ Kleczewska 0:3 (-2, -8, -4)
Górka/ Dziedzic – Wlaźlak/ Kaczyńska 3:1 (5, -9, 8, 9)
Szatko-Nowak – Wosik 3:2 (-10, 10, -6, 4, 9)
Górka – Kaczyńska 3:2 (-5, 6, -5, 7, 7)
Dziedzic – Długołęcka 0:3 (-9, -6, -9)
Stępień – Kleczewska 0:3 (-8, -9, -7)