9 i 10 kolejka II ligi Pań
pi 27.11.2007

sobota: ŁTSR Łask vs Jedynka
skład Łasku: Paulina Urbaniak, Aleksandra Ślązak, Justyna Mikołajczyk i młodziutka Marysia Badowska.
skład Jedynki: Magdalena Długołęcka, Asia Kleczewska, Anna Wosik, Joanna Wlaźlak.
Drużyna z Łasku, osłabiona brakiem Ewy Szumowskiej, stawiła łodziankom jedynie nikły opór. Najciekawszym pojedynkiem tego meczu był niewątpliwie debel z pierwszego stołu. Para Wosik/Długołęcka potrzebowała 5 setów, by pokonać nieźle dysponowane Urbaniak/Ślązak. Spotkanie było bardzo zacięte i zakończyło się grą na przewagi.
Kolejne sety dla Łasku Urbaniak "ugrała" już w grach singlowych - jeden w meczu z Magdą Długołęcką i jeden w pojedynku z Kleczewską (tu: 11:1!). Dodatkowe dwa sety dorzuciła Justyna Mikołajczyk w grze z Anią Wosik. Pozostałe partie kończyły się wynikami 3:0 dla łodzianek.

Urbaniak - Długołęcka 1:3
Ślązak - Kleczewska 0:3
Mikołajczyk - Wlaźlak 0:3
Badowska - Wosik 0:3
Urbaniak/Ślązak - Długołęcka/Wosik 2:3
Mikołajczyk/Badowska - Wlaźlak/Kleczewska 0:3
Urbaniak - Kleczewska 1:3
Ślązak - Długołęcka 0:3
Mikołajczyk - Wosik 2:3
Badowska - Wlaźlak 0:3

niedziela: Jedynka vs Elta II Łódź
skład Elty: Natalia Auguścik, Patrycja Polnau,  Natalia Ługowska, Aleksandra Bonikowska.
Jedynka: Magdalena Długołęcka, Asia Kleczewska, Joanna Wlaźlak, Magdalena Kurzawa.
Mecz niedzielny był chyba najszybszym meczem, jaki rozegrały w swojej karierze zawodniczki Jedynki. Trwał niecałą godzinę i był strasznie nudny. Jedynych emocji dostarczyła nam tego dnia Magda Kurzawa, która potrzebowała aż 5 setów, by zwyciężyć z Natalią Ługowską. Pozostałe pojedynki, to już teatr jednego aktora - z łodziankami w roli głównej.

Długołęcka - Auguścik 3:0
Kleczewska - Polnau 3:0
Wlaźlak - Bonikowska 3:0
Kurzawa - Ługowska 3:2
Długołęcka/Kurzawa - Auguścik/Polnau 3:0
Wlaźlak/Kleczewska - Bonikowska/Ługowska 3:0
Długołęcka - Polnau 3:0
Kleczewska - Auguścik 3:0
Wlaźlak - Ługowska 3:0
Kurzawa - Bonikowska 3:0

Mimo łatwego i szybkiego zwycięstwa, trzeba sprawiedliwie przyznać, że młody skład Elty ma potencjał. Widać, że dziewczyny są zdolne i w tenisa grać umieją.

Łodziankom pozostał do rozegrania jeszcze jeden mecz - z ULKS Moszczenica. Wynik tego spotkania zadecyduje o kolejności w tabeli przed rundą rewanżową. Miejmy nadzieję, że zawodniczki Jedynki będą kontynuowały dobrą passę i zwyciężą w Moszczenicy, a tym samym umocnią się na pozycji lidera tabeli II ligi kobiet.