...to jeszcze nie koniec
pi 13.03.2007

W ostatnim meczu pierwszoligowych rozgrywek Pań łódzka Jedynka poległa na wrocławskiej hali 4:6.

Skład drużyny KU AZS AE Wrocław:  Daria Dudzińska (kapitan), Anna Żak,  Marta Kuzinicius, Ewa Mazur.
Skład MKS Jedynka Łódź: Fan Yang, Joanna Kleczewska, Joanna Wlaźlak, Sandra Kaczyńska.

Mecz rozpoczęły pojedynki Fan z Dudzińską i Sandry z Kuznicius. Na drugim stole wrocławska zawodniczka nie miała większych trudności z pokonaniem znacznie mniej doświadczonej Kaczyńskiej i mimo, że w ostatnim secie łodzianka nawiązała wyrównaną walkę, mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Kuznicius 3:0.
W tym czasie na pierwszym stole toczył się bardzo zacięty pojedynek. Słabo dysponowana tego dnia Fan przegrała dwa pierwsze sety i nic nie wskazywało na to, że sytuacja może się odwrócić. W trzecim secie pojedynek toczył się punkt za punkt, lepsza w końcówce okazała się jednak sympatyczna Chinka i w tym meczu przegrywała już tylko 1:2. Wygrany trzeci set wprowadził sporo nerwowości w poczynania Dudzińskiej. Popełniała ona znacznie więcej błędów i to prawdopodobnie zaważyło na ostatecznym rezultacie pojedynku. Po bardzo wyrównanym spotkaniu Fan pokonała Dudzińską 3:2 i mieliśmy w meczu remis 1:1.
Na drugim stole Asia Wlaźlak pokonała Ewę Mazur 3:0, nie sposób jednak uznać, że był to pojedynek jednostronny. Nie był taki również pojedynek na pierwszym stole. Asia Kleczewska wygrała pierwszego seta w meczu z Żak i patrząc na jej grę można było wierzyć w kolejny punkt dla łódzkiej drużyny. Ania Żak szybko jednak złapała swój rytm gry i w kolejnych setach, mimo iż dość wyrównanych, to ona zdobywała 11 punkt.
Przy wyniku 2:2 do stołów podeszły pary deblowe. Asie przegrały pierwszego seta z parą Dudzińska/Kuznicius 2:11 i zanosiło się na bardzo szybką porażkę. Tego dnia nasze deblistki z drugiego stołu grały jednak dość dobrze i to one wygrały kolejnego seta. Trzeci był bardzo wyrównany. Niestety w końcówce łodzianki zagrały mało pewnie i popełniły dwa proste błędy. Przegrały tego seta 11:9 ...a cały pojedynek 1:3. Tym samym rezultatem zakończyła się partia z pierwszego stołu i niestety Jedynka przegrywała we Wrocławiu 2:4.
Dwie kolejne gry pojedyncze okazały się być decydujące dla wyniku całego spotkania. Na stole pierwszym Asia Kleczewska przegrała z Dudzińską 1:3. Mimo, iż tak jak w meczu poprzednim, to łodzinaka wygrała pierwszego seta, w kolejnych królowała już tylko Dudzińska.
Na drugim stole Kuznicius pokonała dość pewnie Joasię Wlaźlak 3:1 ...i w tym meczu nie mogliśmy już wygrać.
Najciekawsze okazały się jednak ostatnie pojedynki tego spotkania. Żak, podobnie jak Dudzińska, stawiła Fan zacięty opór. Wygrała dwa pierwsze sety, jednak to Chinka okazała się w ostatecznym rozrachunku lepsza. Podobnie "dramatyczny" przebieg miał mecz na stole 2, z tym że to Sandra prowadziła w tym pojedynku 2:0. Mazur udało się jednak wygrać dwa kolejne sety, doprowadziła do wyrównania i w piątym secie grała już bardzo pewnie. Przy stanie 10:6 dla Mazur w Sandrze obudziła się "sportowa złość". Zupełnie rozluźniona zagrała końcówkę ...i to ona rozstrzygnęła to spotkanie na swoją korzyść!

Ewa Mazur - Sandra Kaczyńska 2:3

Porażka 4:6 w całym spotkaniu przesunęła łodzianki na 6 lokatę w tabeli, co oznacza, że przed Paniami z Jedynki trudne zadanie - kwietniowa walka o utrzymanie w I lidze.
Wiadomo już, że przeciwnikiem Jedynki w meczach barażowych będzie 7 drużyna grupy pólnocnej - Stella Gniezno