Nieprzyjazny Gród Kraka
pi 15.01.2007

W minioną sobotę (13.01) drużyna I ligi Pań zmierzyła się w Krakowie z zawodniczkami Pocztowca. Mecz był bardzo ciężki, upłynął w nerwowej atmosferze... i co najgorsze - zakończył się porażką łodzianek 4:6.

Składy drużyn:

• KS POCZTOWIEC - JOOLLA Kraków: Jolanta Szatko-Nowak, Anna Kursakowa, Magdalena Namysł, Sylwia Rożek.
  • MKS JEDYNKA Łódź: Fan Yang, Magdalena Długołęcka, Ewa Napióra, Joanna Wlaźlak, Joanna Kleczewska.

Od początku spotkania dało się odczuć, że atmosfera na sali jest mocno napięta. Gorący doping kibiców, który wzmagał się wraz z upływem czasu, wcale nie ułatwiał łodziankom zadania.
Mecz rozpoczął się dobrze dla Łodzi. Skuteczna gra Fan ze "słynną" Szatko i dobra partia Asi Kleczewskiej z Magdaleną Namysł (oba mecze 3:1) zapewniły łodziankom prowadzenie 2:0. Kiedy do swoich gier przystępowały Ewa i Magda na sali było już naprawdę głośno.
Ewa Napióra rozpoczęła dobrze i agresywnie, wygrywając 1-szego seta 11:5. W kolejnych nie było już tak łatwo. Rożek "przypomniała" sobie, że jej największą bronią jest rotacyjny atak ...i kolejne sety musieliśmy niestety zapisać na koncie zawodniczki z Krakowa.
Magda podeszła do stołu mocno spięta. Od pierwszych piłek meczu z doświadczoną, leworęczną Kursakową widać było, że ciężko przychodzi jej wyprowadzenie ataku. Wysoko przegrała pierwszego seta i mimo, że w kolejnych było już dużo lepiej, nie wystarczyło to na to, by powalczyć w tym pojedynku o zwycięstwo.
Mieliśmy w meczu 2:2. Po raz kolejny jasne było, że o końcowym rezultacie w dużym stopniu zadecydują gry podwójne... i - jak się miało okazać nieco później - rzeczywiście był to moment kluczowy...

Wydaje się, że druga runda to nie jest dobry czas, dla naszego polsko-chińskiego debla. Fan i Magda nie poradziły sobie z deblem Szatko-Nowak/ Namysł. Mimo zaciętej gry uległy krakowskiej parze 1:3.
Na drugim stole było sporo emocji. Asie zmierzyły się z parą Kursakowa/ Rożek i początkowo wydawało się, że odniosą w tym meczu dość łatwe zwycięstwo. Tak można było przynajmniej sądzić oglądając pierwszego seta. Kolejny był jednak zdecydowanie mniej jednostronny. Sporo ciekawych wymian topspinowych w drugiej strefie i wyjatkowo zacięta, nerowowa końcówka, którą udało się wygrać zawodniczkom Jedynki ...i prowadziliśmy w tym pojedynku 2:0. To było jednak wszystko. Doświadczone krakowianki podniosły się "z kolan" i mimo bardzo dobrej gry łódzkiego debla nie przegrały już żadnego seta. Przegrywaliśmy w meczu 2:4 i wiadomo było, że będzie ciężko nawet o remis.

Mając w pamięci ostatnie zwycięstwa Magdy Długołęckiej z Szatko-Nowak byliśmy jednak dobrej myśli. Tyle, że to nie był dobry dzień dla Magdy. Wyraźnie brakowało ..."ognia", do którego zdążyła wszystkich przywyczaić. Dodatkowo, na nasze nieszczęście, Pani Szatko była tego dnia w dobrej dyspozycji. Pojedynek zakończył się rezultatem 3:0 dla krakowianki ...i w najlepszym wypadku mogliśmy już tylko zremisować.
Asia Wlaźlak, która zmieniła na drugim stole Ewę, poradziła sobie z Namysł w czterech setach, więc ciągle jeszcze pozostawała nadzieja na wywiezienie z Krakowa chociażby jednego punktu.

...
Mamy 3:5 w meczu.
Ostatnie pojedynki toczą się równolegle.
Mimo dobrej dyspozycji, Asia Kleczewska ulega Rożek 1:3. Temperaturę na sali podniosi do maksimum akcja w secie 3 tego pojedynku: 1:1 w setach, 9:8 dla łodzianki...zawodniczka z Krakowa zagrywa palcem, piłka wraca z dziwną rotacją i po zagraniu Asi ląduje w siatce..Asia reaguje, ale Rożek krzyczy, że "palec gra"...z ławki wtóruje Szatko-Nowak (która wydaje się uwielbiać tego rodzaju sytuacje)...sędzia milczy i przekłada punkt dla Rożek....mamy pecha... .. 9:9 i przegrane dwie piłki. W setach 1:2 i niestety to wszystko na co Asię stać. Przegrywa kolejnego seta i cały mecz.
Na nic się zdaje walka Fan, która dwa pierwsze sety z dobrze dysponowaną Kursakową co prawda przegrywa, ale wreszcie łapie swój rytm gry i dorzuca kolejny punkt na konto Jedynki ...niestety już tylko na osłodę goryczy porażki...

Mamy 4:6 w meczu ...i lekki niesamak...