..na imieniny...zwycięstwo!
pi 29.10.2006

Wczorajsze spotkanie I ligi Pań było chyba jednym z najmniej interesujących spotkań tej rundy. Cieszy jednak pierwsze, cenne zwycięstwo łodzianek. Na własnej sali pokonały przeciwniczki z Mysłowic 9:1.

Składy drużyn:

• MKS Jedynka Łódź: Fan Yang, Magda Długołęcka, Asia Kleczewska, Joasia Wlaźlak, Ewa Napióra.
  • Górnik 09 Mysłowice: Marta Nowak, Patrycja Molik, Anna Urbańczyk, Daria Bidzińska.

Patrząc na pozycje obu drużyn w tabeli grupy południowej I ligi  można było spodziewac się ciekawego i zaciętego spotkania. Zajmująca 7 pozycję Jedynka oraz ostatnie (8) Mysłowice od początku sezonu nie radzą sobie w rozgrywkach najlepiej. Śląska drużyna osłabiona brakiem Beaty Nowak przegrywa spotkanie za spotkaniem, Jedynce udało się do tej pory jedynie dwa razy zremisowac.
Ci, którzy oczekiwali zaciętego meczu mocno się jednak przeliczyli. Na drugim stole, mówiąc kolokwialnie, zupełnie "nic się nie działo". Kleczewska i Wlaźlak (a potem Napióra) wygrały spokojnie wszystkie pojedynki z młodziutkimi przeciwniczkami z Mysłowic. Rywalki zupełnie nie radziły sobie z "czytaniem" większości podań, więc momentami akcje ograniczały się jedynie do serwisu, co podziałało (na wszystkich) dośc "usypiająco"...

Na pierwszym stole było na szczęście znacznie ciekawiej. Fan wygrała wyjątkowo spokojnie oba swoje pojedynki, ale poszczególne sety tych partii były momentami naprawdę widowiskowe i mogły sie podobac. Magda zakończyła mecz z bilansem 1:1. Mimo bardzo dobrej gry, uległa 1:3 doświadczonej Patrycji Molik.

Wyniki pojedynków (w kolejności rozgrywania):
Fan Yang - Marta Nowak 3:0
Asia Kleczewska - Anna Urbańczyk 3:0
Magdalena Długołęcka - Patrycja Molik 1:3
Joanna Wlaźlak - Daria Bidzińska 3:0

Fan/Długołęcka - Molik/Nowak 3:0
Napióra/Kleczewska - Bidzińska/Urbańczyk 3:1

Fan Yang - Patrycja Molik 3:0
Asia Kleczewska - Daria Bidzińska 3:0
Magdalena Długołęcka - Marta Nowak 3:1
Ewa Napióra - Anna Urbańczyk 3:1.

Dzięki zwycięstwu nad drużyną z Mysłowic Jedynka przesunęła się na 5 miejsce w tabeli i może delikatnie "odetchnąc". Do końca rundy jeszcze dwa mecze i "wszystko się może zdarzyc" (...jak śpiewała Anita Lipnicka), ale póki co cieszmy się ze zwycięstwa ...które w dzień imienin Trenera Sz. zyskało chyba dodatkowy..."smaczek"... ;-)