Drugi stół..."odczarowany" ?
pi 07.10.2006

W czwartej kolejce I ligi pań Jedynka Łódź podejmowała na własnej sali drużynę KS POCZTOWIEC-JOOLLA Kraków. Przeciwniczki przyjechały w tym samym składzie, w jakim rozegrały wszystkie dotychczasowe spotkania. Na pierwszym stole można było zatem zobaczyć w akcji doświadczoną Jolantę Szatko-Nowak oraz Sylwię Rożek. Na drugim stole zagrały: rutynowana Anna Kursakowa oraz Magdalena Namysł.
Barw Jedynki broniły: Fan Yang, Magdalena Długołęcka, Ewa Napióra, Joanna Kleczewska oraz Joanna Wlaźlak.

Mecz upłynął w dobrej atmosferze, pod znakiem sportowej rywalizacji. Obie drużyny "grzecznie" podzieliły się punktami - 5:5.
Splot ciekawych pojedynków sprawił, iż to łódzko-krakowskie spotkanie naprawdę mogło się podobać.

Kolejne dwa zwycięstwa zapisujemy na koncie sympatycznej Fan Yang, której udało się pokonać zarówno Jolantę Szatko-Nowak 3:1 <mimo iż w ostatnim secie tego pojedynku Fan przegrywała już 10:7(!)>, jak i Sylwię Rożek (3:0).
Bardzo cieszy dobra postawa Magdy Długołęckiej, która, mocno "zdegustowana" po dość nieszczęśliwej porażce z Rożek 2:3, potrafiła profesjonalnie podejść do swojej kolejnej gry - w nerwowym momencie, przy stanie 3:5 w meczu, Magda stanęła do walki z Szatko i wyszła z niej zwycięsko  ("spokojne" 3:1).

Wreszcie "obudził się" również i drugi stół. Niejako "odczarowała" go Ewa Napióra, która na dobry początek pokonała w niezłym stylu Magdalenę Namysł 3:1. Zarówno Ewa, jak i Asia Kleczewska musiały jednak uznać wyższość Anny Kursakowej, która w tym sezonie nie przegrała w lidze jeszcze żadnego pojedynku.
Reżyserii maleńkiego thillera na sam koniec dzisiejszego meczu "podjęła się" Asia, która po 1-szym spokojnym secie z Namysł wygranym 11:4, zupełnie przespała dwa kolejne i zrobiło się dość nerwowo. Kleczewskiej udało się jednak zakończyć zwycięsko swój pojedynek (3:2) ...i na koncie Jedynki zapisujemy drugi cenny punkt - za drugi remis.

Wyniki poszczególnych pojedynków (w kolejności rozgrywania):

Fan Yang - Jolanta Szatko-Nowak 3:1
Ewa Napióra - Magdalena Namysł 3:1
Magdalena Długołęcka - Sylwia Rożek 2:3
Joanna Kleczewska - Anna Kursakowa 1:3

Fan / Długołęcka - Szatko-Nowak / Namysł 0:3
Napióra / Kleczewska - Rożek / Kursakowa 0:3

Fan Yang - Sylwia Rożek 3:0
Ewa Napióra - Anna Kursakowa 0:3
Magdalena Długołęcka - Jolanta Szatko-Nowak 3:1
Joanna Kleczewska - Magdalena Namysł 3:2.

Wyniki pozostałych spotkań, jakie rozegrane zostały w dniu dzisiejszym nie wprowadziły żadnych przetasowań w tabeli grupy południowej I ligi Pań. Remis 5:5 z Pocztowcem, mimo iż cenny, nie zmienił 7 pozycji Jedynki. Pozostaje mieć nadzieję, że w najbliższych meczach dziewczyny systematycznie będą dorzucać kolejne ważne punkty, które pozwolą opuścić im strefę spadkową.