I GPP Żaków 24-26.10.2014
ts 26.10.2014

Na obiektach sportowych ZSO nr 1 w Łodzi przy ul. Czajkowskiego 14 odbył się I Ogólnopolski Turniej Żaków - Grand Prix Polski. W zawodach wzięło udział 149 zawodników i zawodniczek z 86 klubów. Turniej stał na wysokim poziomie, wiele gier mogło by być ozdobą zawodów w wyższych kategoriach. Wspaniałą atmosferę dzięki swemu entuzjazmowi tworzyli młodzi zawodnicy. Nasz Klub wraz z Łódzkim Okręgowym Związkiem Tenisa Stołowego był współorganizatorem pierwszego w historii GPP Żaków. Zawody rozegrano na 16 stołach (sala F i E), uczestnicy mieli też do dyspozycji 4 stoły w auli do rozgrzewki. Mimo skromnych warunków zawody przebiegły bardzo sprawnie, szczególne podziękowania należą się uczniom ZSO nr 1 w Łodzi oraz zawodnikom MKS Jedynka Łódź, którzy na zasadzie wolontariatu uczestniczyli w organizacji turnieju. Profesjonalną obsługę biura zawodów, zapewnił Prezes ŁOZTS Pan Piotr Pielaciński. W kategorii dziewcząt najlepsza była Wiktoria Wrzosek (LKS Biała Rawska), wśród chłopców Dawid Kosmala ((Płomień Limanowa). Zawodnicy MKS Jedynka, którzy debiutowali w tej randze zawodów zostali sklasyfikowani na m. : 41-48 M.Frontczak, 49-56 K.Kamiński, Oliwier Grabowicz (najmłodszy uczestnik turnieju) zakończył udział w fazie eliminacji.