Seria zwycięstw nadal nieprzerwana
Dominik 21.01.2007

W sobotę 20 stycznia nasza czwartoligowa drużyna odniosła kolejne zwycięstwo, pokonując LZS Macovie II Maków 10:4.

Mecz rozgrywany był na dwóch stołach, co zapewniło ogromny komfort gry.

Gospodarzy reprezentowali: Tarnowski, Sumiński (kapitan), Nowak, Woźniak i Kłąb.

Nasza drużyna zagrała w składzie: Sokołowski, Ratajczyk, Kulawiński, Kasza (kapitan).

W pierwszej rundzie singli, Sokołowski pokonał Tarnowskiego 3: 1, Ratajczyk przegrał z Sumińskim 1: 3, Kulawiński wygrał z Nowakiem 3 : 1, a Kasza rozprawił się z Woźniakiem 3 : 0.

Przed deblami nasza drużyna prowadziła 3 : 1. Para Kasza/Sokołowski powiększyła przewagę punkową, po zwycięstwie nad deblem Sumiński/Kłąb 3 : 2. Niestety Kulawiński wraz z Ratajczykiem zanotowali porażkę 2 : 3 z parą gospodarzy Tarnoski/Nowak.

Przed drugą kolejką gier pojedynczych Jedynka prowadziła z Macovia 4 : 2. Tymczasem Ratajczyk uległ Tarnowskiemu 1 : 3. Na szczęście niezawodni Sokołowski, Kulawiński i Kasza rozprawili się ze swoimi przeciwnikami i nasza drużyna zwiększyła przewagę na 7 : 3.

Następnie Kulawiński odprawił z kwitkiem Tarnowskiego, zwyciężając 3 : 1, a Sokołowski wygrał z Nowakiem 3 : 0.W tym momencie sędzia poprosił do stołu Ratajczyka i Kłąba. Ratajczyk, "Rataj" wyszedł zwycięzko z tego meczu, tym samym zdobywając swoje pierwsze punky w rozgrywkach ligowych. W międzyczasie na drugim stole trwał pojedynek Kaszy z Sumińskim. Przy stanie 2:2, Kasza odszedł od stołu (chwilę po zwycięstwie Ratajczyka) myśląc, że całe spotkanie zakończyło się już wygraną MKS-u. Okazało się jednak, że ten mecz był pierwszy w kolejności na protokole i sędzia uznał, iż Kasza oddał walkowera Sumińskiemu.

Mimo tego niemiłego incydentu na koniec spotkania nasza drużyna cieszyła się z kolejnego zwycięstwa i zbliżenia do końcowego triumfu.

Swój pierwszy ligowy punkt zdobył Adrian Ratajczyk. Sokołowski tradycyjnie zaliczył komplet punktów ( 3,5 ), Kulawiński zanoował 3 punkty, zaś Kasza 2,5.

Gratulacje dla czwartoligowców!