Kastor górą ... niestety
Skril 24.09.2006

Po wczorajszej wygranej optymistycznie patrzyłyśmy na dzisiejsze spotkanie z ŁTSR Kastor Łask. Niestety bardzo szybko przekonałyśmy się, że rywalki są w znakomitej formie i nie mamy zbyt dużych szans na wygraną. Mecz zakończył się wynikiem 8:2 dla Łasku.

Z Łasku przyjechały: Izabela Frączak-Wróbel, która w latach 94-96 grała w barwach naszego klubu, Ewa Szumowska, Paulina Urbaniak oraz Aleksandra Ślązak.

Nasza drużyna wystąpiła w tym samym składzie co wczoraj, czyli: Ewa Napióra, Sandra Kaczyńska, Anna Wosik i Izabela Marciniak.

Na pierwszym stole do pojedynku przystąpiły: Ania Wosik i Ewa Szumowska. Był to długi i bardzo zacięty pojedynek (trzy z pieciu setów były na przewagi). W piątym secie mimo prowadzenia Ani 10:8, Ewie udało się wygrać.

Na drugim stole Ewa ponownie nie zawiodła naszych oczekiwań, wygrała z Olą Ślązak 3:0.

Tymczasem do swojej pierszej gry stanęła Sandra Kaczyńska. Niestety po drugiej stronie stołu czekała już na nią Izabela Frączak. Sandra była zupełnie bez szans wobec tak dobrej przeciwniczki, przegrała 0:3.
Nie tylko Sandra nie dała rady Izie, która bez straty seta wyszła także z pojedynku z Anią Wosik. Choć warto dodać iż ostatni set był na przewagi (-6 -5 -10) !

Również Izie Marciniak nie poszło za dobrze. Oberwała 3:1 "w plecy" z Pauliną Urbaniak a później z Olą Ślązak. Paulina Urbaniak jak się przekonaliśmy na własne oczy, sprawiła nie lada problemów Ewie Napiórze. Jednak nie małe doświadczenie i umiejętności Ewy pozwoliły jej wygrać kolejny mecz (-12, 7, 6, 7).

Podobnie jak wczoraj, Sandrze nie wiodło się za dobrze. Drugą grę z Ewą Szumowską przegrała 1:3.

Honorowe dwa punkty w dzisiejszym spotkaniu zdobyła dla nas jedynie Ewa Napióra. A mogłyby być co najmniej jeszcze dwa z debli. Na pierwszym stole, o dziwo, para Wosik / Marciniak szła łeb w łeb z parą Frączak / Ślązak. Mimo iż "szczęście" zdecydowanie dopisywało naszym zawodniczkom, ostatni piąty set należał do rywalek.
Podobnie rzecz się miała na drugim stole, Napióra / Kaczyńska przegrała 3:2 z Szumowską / Urbaniak ...