Wygrana na dobry początek
Skril 23.09.2006

Dla naszej drugiej drużyny kobiet nowy sezon rozgrywek ligowych rozpoczął się bardzo pomyślnie. Dziewczyny wspomagane przez "zaprawioną w bojach" Ewę Napiórę, pokonały dzisiejsze przeciwniczki z Gorzkowic 6:4.

Gorzkowice wystąpiły w składzie: Justyna Bednarek, Alicja Jabłecka, Roksana Szulc, Oliwia Ziemba oraz Marysia Smuga.
Naszego honoru broniły: wspomniana juz wcześniej Ewa Napióra, Sandra Kaczyńska, Anna Wosik oraz Izabela Marciniak.

Początek spotkania nie poszedł po naszej myśli. Rozstawiona na pierwszym stole Sandra Kaczyńska po 5 setowej walce uległa Justynie Bednarek 3:2. To wyraźnie nie był dzień Sandry, gdyż przegrała także drugi mecz z Alicją Jabłecką 0:3.

Na drugim stole bez niespodzianek, Ewa Napióra gładko wygrała oba swoje pojedynki, pokonując Oliwię Ziembę oraz Marysię Smugę 3:0.

Izabela Marciniak stoczyła zaciętą grę z Roksaną Szulc, którą ostatecznie wygrała 3:2. Jednak następny mecz z Oliwią Ziembą był bardzo nieudany, Iza przegrała 0:3.

Jeśli chodzi o gry deblowe, to na pierwszym stole bardzo dobrze spisały się Napióra / Wosik pokonując parę Bednarek / Jabłecka 3:1. Na drugim stole okazało się, żę nasza para Kaczyńska / Marciniak nie stanowi żadnego zagrożenia dla swoich przeciwniczek z Gorzkowic, przegrywając z Szulc / Smugą 0:3.

W dzisiejszym meczu zdecydowanie najlepiej zaprezentowała się Annia Wosik. Wystarczyły jej zaledwie trzy sety do pokonania Alicji Jabłeckiej. To właśnie na Anię i jej przeciwniczkę Justynę Bednarek skierowane były spojrzenia wszyskich obecnych na sali kibiców, podczas ostatniej decydującej o wyniku całego całego spotkania gry.
Do Ani należały dwa pierwsze sety, jednak w trzecim secie Justynie udało sie przełamać dobrą grę Ani i wygrać go do 7. Następny i zarazem ostatni set okazał się bardzo emocjonujący, zwłaszcza przy stanie 10:10. Mimo takiego stanu, Ani udało się zachować spokój, wyprowadzić kilka ataków i w ten sposób wygrać tego seta, cały mecz i całkowicie przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Ania Wosik - Justyna Bednarek 3:1

Już jutro naszym zawodniczkom przyjdzie się zmierzyć z drużyną ŁSTR Kastor Łask. Trzymajmy kciuki za kolejną wygraną ...