MW Młodzików/Kadetów/Juniorów
Pawela 23.04.2006

W weekend odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Młodzików/czek, Kadetów/ek oraz Juniorów/ek.

W turnieju indywidualnym kadetek najlepsza okazała się Sandra Kaczyńska pokonując w finale Annę Wosik 3:1. Magdalena Kurzawa zakończyła turniej na miejscach 9-12.

Nie poszczęściło sie natomiast naszym kadetom. Michał Czechowski przegrał swoją pierwszą grę z Mariuszem Lisem 1:3, Szymon Sokołowski przegrał z Jakubem Plackiem również 1:3. Ostatecznie Michał ukończył turniej na miejscach w przedziale 9-12, Szymon na miejscach 13-16. Do turnieju głównegowszedł także Przemek Skołd, który podobnie jak Szymon uplasował się na miejscach 13-16. Dominikowi Kaszy i Michałowi Kulawińskiemu niestety nie udało się przebrnąć przez eliminacje.

Jeśli chodzi o gry podwójne to nasza para kadetek Kaczyńska/Wosik przegrała w półfinale z Gaś/Auguścik 2:3 plasując się ostatecznie na miejscach 3-4.
Naszej parze kadetów Czechowski/Sokołowski udało się wywalczyć brąz w turnieju deblowym.

W grze mieszanej zwyciężyli Kaczyńska/Zieliński pokonując w finale parę Konieczna/Placek 3:1. Para Wosik/Chojnowski Karol uległa w ćwierćfinale parze Czechowski/Wiktor 2:3.

W turnieju indywidualnym juniorek wzięły udział trzy nasze zawodniczki: Marta Ziętara, Paulina Boberek oraz Agnieszka Ługowska. Do turnieju głownego udało sie zakwalifikować tylko Marcie oraz Paulinie. Niestety z powodu kontuzji Paulina była zmuszona zrezygnować z dalszych rozgrywek. Marta Ziętara zajęła miejsca 3-4.

W turnieju indywidualnym juniorów nasz klub reprezentowali: Paweł Gryszkin, Jasiu Zimny, Mateusz Kolanek, Kacper Jarosik, Grzegorz Tyburski i Przemysław Kaczmarek, Kamil Trzcinka, Jarek Nitek
Paweł w eliminacjach do turnieju głównego pokonał Pawła Wróblewskiego oraz Patryka Niedzielskiego. Jasiu zapewnił sobie awans wygrywając z Marcinem Densem oraz Mateuszem Kolankiem. Kacper i Grzegorz w pierwszej rundzie szczęśliwie trafili wolne losy. W drugiej rundzie natomiast Kacper pokonał Tomasza Kuśmierka 3:0, a Grzgorz - Łukasza Kwiatkowskiego 3:1. Mateusz Kolanek oraz Przemek Kaczmarek musieli pożegnać się z dalszych rozgrywek.
W turnieju głównym najlepiej zaprezentował się Kamil Trzcinka. Kamil przegrał w półfinale z Aleksandrem Wieteską 3:1 i tym samym uplasował sie na miejsach 3-4. Do pierwszej 8 weszli również Jarek Nitek oraz Paweł Gryszkin eliminując po drodze Książczyka i Rysia Kunce. Niestety również i oni w końcu zostali pokonani: Jarek przez Przemka Gieraka (3:2), Paweł przez Patryka Chojnowskiego (3:0).
Jasiu Zimny przegrał swoje gry z Przemkiem Gierakiem oraz z Mateuszem Książczykiem. Kacper Jarosik pierwszą grę z Michałem Uzarczykiem również przegrał, ale za to w drugiej pokonał Pawła Mazura i ostatecznie zajął miejsca 9-12. Grzegorz Tyburski w grze o pierwszą 8 przegrał z Przemkiem Rybikowskim.

W grze deblowej juniorów para Trzcinka/Nitek zajęli miejsca 3-4 przegrywając w półfinale z parą Konecki/Markwat. Pary Zimny/Gryszkin oraz Tyburski/Jarosik odpadli już w pierwszej rundzie.

W turnieju mieszanym juniorów naszej parze Ziętara/Gryszkin niespodziewanie udało sie zająć miejsca 3-4 wraz z Trzcinka/Bednarek. Ziętara/Gryszkin po drodze pokonali pary: Nitek/Wiktor oraz Rybikowski/Chardy, obie partie po 3:2.
Szczęście nie dopisało mixowi Boberek/Zimny, zostali pokonani przez Urbaniak/Gierak.