JULIA MISTRZYNI !!!
ts 21.06.2014

Julia Ślązak została podwójną MISTRZYNI¡ POLSKI w kategorii kadetek. Złote medale wywalczyła w turnieju singla i miksta Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie stołowym, które odbyły się w Brzegu Dolnym. W finale singla pokonała 4:1 (7,7,6,-9,9) Agatę Zakrzewską (HALS Warszawa). W turnieju głównym w drodze do finału pokonała kolejno 4:0 (7,1,4,4) Martę Zielińską (UKS Nałęcz Ostroróg), 4:0 (6,5,6,10) Natalię Matwiszyn (MKSTS Polkowice), 4:2 (7,-8,3,5,-7,7) Julię Braś (KTS Mysłowice), w ćwierćfinale 4:2 (11,8,3,-10,-9,4) Agatę Szczukę (LUKS Chełmno), w półfinale 4:1 (6,7,9,-7,9) Agatę Uchnast (MKS Rokita Brzeg Dolny). W grze finałowej miksta wraz z Kamilem Nalepą (ZKS Drzonków) pokonali 3:0 (10,9,5) Katarzynę Henning (LUKS Chełmno) i Aleksandra Wereckiego (UKS Return Piaseczno).  To już XX edycja Olimpiady Młodzieży, pierwsza też odbyła się w Brzegu Dolnym, w 1995 roku. Wówczas reprezentanci naszego Klubu zajęli m.in. m.5-8 w turnieju drużynowym juniorów (A.Kłos, A.Marczak, T.Piotrowski, D.Tomaszun). Od wielu lat Olimpiada rozgrywana jest w kategorii kadetów, zawody są traktowane także jako Mistrzostwa Polski. W tegorocznej edycji reprezentowali nas w turnieju indywidualnym Julia Ślązak (przed turniejem nr 2 w rankingu PZTS), oraz drużyna kadetów w składzie Adam Malarek, Marcin Kuźmiński. Kadeci po trzech porażkach, zakończyli zawody na rywalizacji w fazie grupowej. Ostatecznie zostali sklasyfikowani na m. 25-32.